Wytyczne do projektów

Wszystkie wiadomości dotyczące zamówień na kalendarze autorskie i kalendarze z nadrukiem, prosimy kierować na adres:  biuro@jotan.pl

PRZESYŁANIE MATERIAŁÓW :

Materiały do przygotowania projektu proszę przesłać na nasz serwer FTP
adres: ftp.jotan.pl
uzytkownik: ftpjotan
hasło: wrzucanie

Instrukcja kopiowania plików na FTP:
• Proszę posłużyć się programem do obsługi FTP – np: filezilla
• Prosimy utworzyć katalog z nazwą firmy i do niego skopiować gotowe pliki.
• Prosimy nie umieszczać w nazwach plików polskich znaków.
• W przypadku bardzo dużych plików zalecamy kompresję RAR lub ZIP.
• Po przekopiowaniu całości materiałów na serwer FTP prosimy o wysłanie nam informacji e-mailem.

REALIZACJA PROJEKTU:

Sprawdzanie materiałów oraz późniejszą pracę na projektem rozpoczynamy dopiero po przesłaniu wszystkich materiałów, które mają być wykorzystane w projekcie. Prosimy również o przesłanie ewentualnych sugestii dotyczących wyglądu projektu.
UWAGA: zastrzegamy sobie prawo do doliczenia dodatkowych kosztów za dosyłanie nowych materiałów lub za zmianę koncepcji dotyczącej wyglądu projektu po rozpoczęciu realizacji zlecenia.
Projekty przesyłamy do akceptacji w formie skompresowanej na podany w zleceniu adres e-mail. Prosimy o dokładne sprawdzenie poprawności projektu przed akceptacją – szczególnie danych tele-adresowych.

W JAKIEJ FORMIE DOSTARCZAĆ MATERIAŁY

TEKST– w formie dowolnego pliku tekstowego umożliwiającego edycję. Prosimy nie dostarczać tekstu w formie skanu lub w innej podobnej formie uniemożliwiającej zaznaczenie i skopiowanie tekstu.

LOGO – tylko w formie wektorowej w trybie CMYK lub w szczególnych wypadkach PANTONE
Akceptowalne formaty plików to:  pdf, eps, ai, czcionki zamienione na krzywe.

ZDJĘCIA – prosimy dostarczać w formatach tiff, psd, jpg (rozdzielczość min 300 dpi, tryb CMYK). UWAGA: grafika z prezentacji internetowej bez przetworzenia nie nadaje się do zastosowań poligraficznych.

PROJEKTY – W przypadku przesyłania gotowych projektów z poprzednich realizacji, z których mamy skorzystać – proszę pamiętać, aby przesłać wersję projektu z czcionkami zamienionymi na krzywe ( dotyczy plików pdf, eps, ai).

Pragniemy wyraźnie zaznaczyć że wizualizacje dostarczone w formacie MS WORD bądź innym z pakietu MS OFFICE mogą być traktowane jedynie jako wytyczne do wykonania zamówionego przez klienta projektu.

UWAGA: Projekty drukowane są w takiej postaci w jakiej zostały zaakceptowane. Na skutek ograniczeń jakie narzuca druk offsetowy i sitodrukowy mogą wystąpić niewielkie różnice kolorystyczne w stosunku do obrazu obserwowanego na monitorze lub druku tej samej pracy na różnych maszynach. Warunkiem zachowania zgodności kolorystycznej pracy jest zamówienie przed drukiem proofa (wydruk próbny).